Český červený kříž Oblastní spolek Děčín

Aktuality

6. 7. 2009 - POVODNĚ 2009

POVODNĚ 2009

Druhý den po bleskové povodni, která zasáhla obce na Děčínsku, bylo úsilí členů ČČK a dobrovolníků soustředěno na úklidové práce.

V pondělí 6.7.2009 se Humanitární jednotka společně s dobrovolnicemi z Prahy zapojila do úklidu v obci Markvartice. Na pomoc se přihlásil také skautský oddíl, který tábořil v Býnovci, a který byl použit v Markvarticích a Horních Habarticích. Dvě členky Terénního krizového týmu z Ústí nad Labem, které byly požádány o spolupráci, zajišťovaly psychosociální pomoc několika zasaženým obyvatelům.

O humanitární pomoc se dnešní den přihlásila také obec Srbská Kamenice, která obdržela desinfekční prostředky a pitnou vodu. V Děčíně na parkovišti před Kauflandem opět probíhala sbírka materiální pomoci. Zpočátku byla pro postižené oblasti požadována především balená pitná voda, v průběhu dne pak byly požadovány úklidové prostředky, zejména košťata a hadry.

Touto cestou děkujeme OS ČČK Mělník, který včera dodal do oblasti materiální pomoc a dnes poskytl 2000,- Kč na nákup vody.

Vložil(a): Petr Tobiáš

Přehled aktualit

Menu


©2017 - ČČK Děčín, webdesign: GOMEDIA.cz, XHTML 1.0 Strict & CSS 2.1 valid